Akordeonisto Martyno Levickio ir vargonininkės Renatos Marcinkutės Lesieur duetas filantropų Kazickų atminimui

2022 08 11

Kristupo vasaros festivalis rugpjūčio 16 d. 19 val. kviečia į ciklo „Sakralinės muzikos valandos“ koncertą, skirtą filantropų Aleksandros ir Juozo Kazickų atminimui. Jame savo muzikines jėgas suvienys garsiausias šalies akordeonistas Martynas Levickis ir „Sakralinių muzikos valandų“ meno vadovė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, vargonininkė Renata Marcinkutė Lesieur.

Martynas Levickis ir Renata Marcinkutė Lesieur – savo instrumento ambasadoriai, laukiami didžiosiose pasaulio scenose, pirmą kartą gros duetu. Vienos valandos programoje bus galima išgirsti A. Vivaldi, J. S. Bach, A. Piazzolla ir kitų kompozitorių kūrinius. 

„Daug įvairių ansamblių su vargonais yra tekę girdėti, bet akordeono ir vargonų duetas man pačiai iššūkis ir labai įdomi galimybė.  Mielai eksperimentuoju, nes tikiu, jog taip savo smalsumu „užkrėsiu“ publiką. Koncertuose jaučiu, jog klausytojams įdomu išgirsti kažką naujo, negirdėto. Labai mėgstu akordeono skambesį, ypatingai, kai juo muzikuoja Martynas Levickis, todėl smagu pristatyti mūsų naują ansamblį tokia ypatinga proga“,

– sako vargonininkė Renata Marcinkutė Lesieur.

Renginys, skirtas Aleksandros ir Juozo Kazickų vedybų metinėms paminėti, primena vertybių bei tikėjimo svarbą kiekvieno mūsų gyvenime. Pamilę vienas kitą iš pirmo žvilgsnio, susituokę 1941 m. rugpjūčio 15 d. okupuotame Vilniuje, patyrę tremtį, karą, Kazickai sukūrė naują gyvenimą už Atlanto ir tapo vienu gražiausių lietuviškos pasaulėjautos, pilietiškumo bei bendražmogiškos šilumos pavyzdžiu.

Martynas Levickis teigia, jog  jo duetas su vargonais, kaip ir gyvenimas santuokoje, dovanos naujų potyrių:

„Garsinis šių instrumentų pasaulis sukuria išskirtinę galimybę keliauti laiku, patirti retą skambesio dermę ir tiesiog mėgautis akimirka. Publika gali tikėtis įdomaus giminingų, tačiau tuo pačiu gana tolimų instrumentų suokalbio, dialogo, galbūt diskusijos. Pats asmeniškai su vargonais programoje pasirodau ne pirmą kartą ir tikiuosi, kad lietuviškas tokio koncerto formatas sudomins klausytojus“.

Koncertas vyks Vilniaus Šv. Kazimiero (jėzuitų) bažnyčioje, kurios erdvė, pasak, R. Marcinkutės-Lesieur, įtakoja muzikinę programą: „Erdvė ir atmosfera daro įtaką ne tik renginiui, bet yra ir jo dalis. Nuo jos prasideda progamos koncepcija, jos kūrimas. Šv. Kazimiero bažnyčia ypatinga, sakrali erdvė, todėl ir programa parinkta bus kiek kitokia nei paprastai girdime koncertų salėse. Šv. Kazimiero bažnyčia pasižymi ypatingai gera akustika, o tai suteikia muzikavimui ypatingo grožio, įvairesnių garsinių atspalvių. Kviečiu ateiti, klausytis, išgyventi mūsų kuriamą muzikinį vyksmą drauge sakralioje erdvėje“.

Išgirsti unikalų akordeonisto Martyno Levickio ir vargonininkės Renatos Marcinkutės Lesieur muzikinį duetą bus galima  rugpjūčio 16 d. 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje, Vilniuje. Įėjimas laisvas.

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo lt

© 2024 VšĮ “Kristupo festivalis" I Teisinė informacija

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo lt

kristupofestivaliai@kristupofestivaliai.lt

© 2024 VšĮ “Kristupo festivalis"

Teisinė informacija