Apie renginį

Renginį pristato:

Liepos 30 – rugpjūčio 10 d.
Pranciškonų rūmuose (Trakų g. 9, Vilniuje)

Vasaros atostogų metu „Gatvės gyvos“ ir “Kristupo festivalis” kviečia vaikus tyrinėti viso pasaulio pripažintas, į garsiuosius UNESCO sąrašus įtrauktas Lietuvos paveldo vertybes!

Stovykloje vaikai įvairiais gyvais ir kūrybiškais būdais tyrinės mūsų išskirtines paveldo vertybes:
– keliaus į ekskursijas
– lankysis paveldo objektuose
– dalyvaus dirbtuvėlėse
– susipažins ir kartu kurs su įvairių sričių menininkais.
Stovyklos grupės įsikurs senamiestyje Pranciškonų rūmų patalpose, Trakų g. 9. Čia laukia ne tik jauki istorinių rūmų salė, tačiau ir vienas gražiausių Vilniaus senamiesčio uždarų kiemų, kuriame, esant palankiam orui, galėsime žaisti ir atlikti įvairias užduotis.

Stovyklauti kviečiami 7-12 m. vaikai.

Stovyklos trukmė: 5 – 10 d.d.
Galima dalyvauti vieną arba dvi savaites. Stovyklos programa skaidoma į dvi savaites su dviem skirtingomis programomis, kurios išlaiko tą pačią tematiką.

Stovyklos kaina:  110 EUR dalyvaujant 5 d.d., 205 EUR dalyvaujant 10 d.d. (užsiregistravusiems iki balandžio 20 d. taikoma 10 EUR nuolaida)

Stovyklos pamainos:

Programa Kelionė per Pasaulio paveldą

– birželio 18-22 d.
– liepos 16-20 d.
– liepos 30 d. – rupjūčio 3 d.

Programa Praveriant didžios istorijos skrynią

– birželio 25-29 d.
– liepos 23-27 d.
– rugpjūčio 6-10 d.

Į kainą įskaičiuota:

– vaiko priežiūra
– programa, visi edukaciniai užsiėmimai
– pietūs kavinėje (sriuba + karštas patiekalas)
– pavakariai (bandelės/jogurtas/vaisiai ar kt. + arbata)

Vaikų skaičius grupėje ribotas – max 20 dalyvių. Vaikai į grupes bus skirtomi pagal amžių. Grupėje dirbs du vadovai.

DALYVIAI Į STOVYKLĄ REGISTRUOJAMI UŽPILDANT REGISTRACIJOS ANKETĄ.
Kilus klausimams kreiptis viktorija[eta]gatvesgyvos.lt, mob. tel. +37062955155

Diena stovykloje:
07:45 – 09:00  Susibūrimas
09:00 – 10:00  Aktyvus laikas su stovyklos vadovais
10:00 – 11:30  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai
11:30 – 12:30  Pietūs kavinėje
12:30 – 16:00  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai
16:00 – 16:30  Pavakariai
16:30 – 17:00  Dienos aptarimas, įgytų žinių įtvirtinimas
17:00 – 18:00  Programos pabaiga.

Stovyklos programos aprašymas*
1-oji savaitė. Kelionė per Pasaulio paveldą

1 – oji diena/ Senojo Vilniaus lobiai

Interaktyvių ekskursijų metu atrasime senojo Vilniaus architektūrą, ieškosime įdomiausių ir seniausių išlikusių vietų, išgirsime jų istorijas, pažinsime tautas, kurios kadaise čionai gyveno ir kūrė Vilnių. Apsilankysime Nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriate ir susipažinsime, kas gi toji tarptautinė organizacija, padedanti išsaugoti viso pasaulio paveldo lobius.

2 – oji diena/ Kopų ir jūros istorijos

Apsilankysime Nacionaliniame lankytojų centre ir susipažinsime su saugomų teritorijų turtais bei leisimės į gilesnę pažintį su vienu svarbiausiu mūsų Nacionaliniu parku – Kuršių nerija. Laukia vėtrungių dirbtuvėlės, saulės laikrodžio konstravimas.

3 – oji diena/ Žygis į senuosius piliakalnius

Keliausime pažinti Kernavės archeologinę vietovę: laukia įdomiausios istorijos muziejuje, pasivaikščiojimas piliakalniais ir, žinoma, žaidimai nuostabios gamtos apsuptyje!

4 – oji diena/ Žemė ir dangus: mokslo atradimai

Susipažinsime su garsaus mokslininko Vilhelmo Struvės istorija, kūrybinių užsiėmimų metu tyrinėsime jo žemės ir žvaigždynų atradimus. Laukia apsilankymas ir edukacija Vilniaus planetariume.

5 – oji diena/ Gamtos burtai

Edukacijos metu susipažinsime su Žuvinto gamtos rezervatu ir garsaus gamtininko T. Ivanausko istorija, pažinsime nykstančias paukštelių rūšis, domėsimės, kaip jas išsaugoti. Būtinai keliausime susipažinti su Vilnių supančiais gamto turtais, laukia pamoka-žygis gamtoje.

2-oji savaitė. Praveriant didžios istorijos skrynią

1 – oji diena/ Didikų palikimas

Edukacijos metu susipažinsime su Didikų Radvilų istorija, garsiąja Nesvyžiaus pilimi. Orientacinis žaidimas padės senamiestyje atrasti, kur gi išlikę didikų pėdsakai. Laukia ne tik istoriniai, tačiau ir gastronominiai atradimai – susipažinsime su didikų virtuve ir paragausime anų laikų skanėstų!

2 – oji diena/ Baltijos kelyje

Video ir fotografijų dėka pažinsime Baltijos kelio istoriją, aplankysime šį įvykį įamžinusią skulptūrą, kūrybinio užsiėmimo metu svarstysime kuo mums svarbi laisvė ir kaip norėtume ją išreikšti. Laukia apsilankymas Valstybės pažinimo centre ir edukacija apie valstybingumą.

3 – oji diena/ Kelionė į neatrastą Kauną

Keliausime į laikinąją sostinę, interaktyvios ekskursijos-edukacijos metu pažinsime Kauno modernizmo architektūrą, atrasime įdomiausius gatvės meno kūrinius! Taip pat laukia apsilankymas Tautinės muzikos muziejuje ir įvadas į sekančios dienos temą – sutartines. Patys dainuosime ir išbandysime įvairiausius instrumentus!

4 – oji diena/ Sutartinių iššūkis

Apsilankysime Vingio parke ir susipažinsime su Dainų šventės istorija. Čia mūsų lauks ir Čia mūsų lauks ir Kristupo vasaros festivalio paruošta muzikinė edukacija! Patys gaminsime paprastus senuosius piemenėlių instrumentus, grosime, šoksime ir aktyviai leisime laiką. Taip pat laukia pažintis su Vingio parko botanikos sodu.

5 – oji diena/ Kryždirbystės meistrelis

Apsilankysime Nacionaliniame muziejuje ir susipažinsime su tautiniais kryžiais ir kryželiais, pažinsime jų istoriją ir svarbą, ką jie reiškė senoliams ir kodėl būdavo statomi. Mieste paieškosime iki šiol mūsų aplinkoje išlikusių kryždirbystės pavyzdžių! Na ir, žinoma, patys išmėginsime jėgas konstruodami savo unikalų kryželį.

*Programa yra preliminari. Galutinė programa tėveliams bus atsiunčiama likus savaitei iki stovyklos pradžios.

Pirkti bilietus