Skelbiami pirmieji Kristupo festivalio atlikėjai

2023 02 22

Skelbiami pirmieji Kristupo festivalio atlikėjai, prognozuojantys karštą, intriguojančią muzikinę vasarą. Bilietus į jų koncertus galima įsigyti jau nuo vasario 23 d. O „Knygų mugės“ metu (02.23-26) jiems taikoma ženkli nuolaida tiek perkant internetu, tiek kakava.lt stende „Muzikos salėje“.

Didžiausias, tarptautiniu kokybės ženklu „EFFE Label“ įvertintas Kristupo festivalis šiemet vyks birželio 26–rugsėjo 5 dienomis. Festivalis, reaguodamas į politinį, socialinį kontekstą, programoje pristatydamas pasaulio muziką, kelia klausimą – ar tapatybė paveldima, ar sąmoningai pasirenkama? Ar ji dera su jautrumu kitoms kultūroms? Atsakymai skleisis ne tik pasaulio muzikos skambesiais, bet ir asmeninėmis atlikėjų istorijomis.

„Šiemet į festivalį atvyksta atlikėjai, kaustantys dėmesį ne tik unikaliu, egzotiniu skambesiu, bet ir savo asmeninėmis istorijomis. Tai – itin stiprios, charizmatiškos, šviesios asmenybės, įkvepiančios tūkstantines gerbėjų minias visame pasaulyje. Jų istorijos vienaip ar kitaip susijusios su šiemetine tema, atskleidžiančios jos gylį bei daugiasluoksniškumą. Štai, Božo Vrečo modernaus sevdah atlikėjas yra ir vyras, ir moteris. Tačiau jo pasirinkimas pirmiausiai būti laisvu žmogumi bei kūrėju. Fantastiška bliuzo sirena Gaby Moreno – imigrantė iš Gvatemalos. Atlikėjai svarbios jos šaknys, todėl ji kuria bei dainuoja tiek angliškai, tiek ispaniškai, išgaudama, kaip pati juokauja, „ispanglišką folk soul“ skambesį. Trimitininkė Lucienne Renaudin Vary turi tvirtą akademinį pagrindą, tačiau neapsiriboja vienu amplua – ji vienodai nuostabi ir klasikos, ir džiazo scenose. Luisa Sobral naujausią savo albumą kaip „odę gyvenimui” sukūrė, paveikta įvykių Ukrainoje. Jame ji paliečia aktualias socialines temas, atrasdama save, kaip visuomenės balsą. Tai – vos keli pavyzdžiai, tačiau jie puikiai iliustruoja, kad tapatybė – visų pirmiausiai mūsų pačių savęs suvokimas ir priėmimas, lemiantis atvirumą, toleranciją kitaip mąstantiems, atrodantiems, jaučiantiems“, - sako festivalio meno vadovė Jurgita Murauskienė.

Kuriantis jaukią, demokratišką ir įtraukią erdvę, festivalis nuo 1995 metų nepaliauja įrodinėti, kad muzikai nėra netinkamo laiko ar vietos. Tad ir šiemet, pasitelkdamas pirmumo ryškumo Lietuvos ir užsienio atlikėjus, netikėtus formatus ir derinius, jis dovanos patirtis, kuriomis norėsis dalintis. Daugiau naujienų jau visai netrukus!

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo ltKM-logotipas

© 2022 VšĮ “Kristupo festivalis" I Teisinė informacija

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo ltKM-logotipas

kristupofestivaliai@kristupofestivaliai.lt

© 2022 VšĮ “Kristupo festivalis"

Teisinė informacija