„Kristupo piknikai“: visa savaitė jaukiausių koncertų Bernardinų sode

2022 07 10

Jau šiandien Kristupo vasaros festivalis prasideda vilniečių pamėgtu koncertų ciklu „Kristupo piknikai“. Tradiciškai jie vyks prie didžiojo Bernardinų sodo fontano, kur kiekvieną vakarą, nuo pirmadienio (liepos 11 d.) iki penktadienio (liepos 15 d.), liesis gamtos įkvėpta muzika, atliekama jaunų muzikos profesionalų.

Liepos 11 d. „Kristupo piknikus“ atidarys svečias iš Lenkijos, kurį festivalis pristato kartu su Lenkijos Respublikos ambasada. Michałis Landowskis palepins F. Šopeno melodijomis – polonezais ir į šokių ritmą įsukančiomis mazurkomis. Pianisto meistriškumas ne kartą įvertintas tarptautinių konkursų laurais. Tačiau klausytojų susižavėjimą jis pelno savo ekspresyvumu ir kiekvienoje natoje jaučiamu nuoširdumu.

Antradienio–penktadienio vakarai skirti atvirą festivalio atranką laimėjusiems jauniems talentams. Visi į šių metų programą patekę pasirodymai konceptualūs, atspindintys Bernardinų sodo erdvę, tad vyrauja gamtos temos – nuo „Skambančio vandens” iki „Šiaurės pašvaistės“.

Liepos 12 d. laukia retas akordeono ir klarneto duetas koncerte „More Air“. Be oro neskambėtų nei vienas šių instrumentų, o kvėpuoti kartu muzikantai Agnė Dūkštaitė ir Ignas Daniulis pakvies, keliaujant per pasaulį – nuo ritmais alsuojančių Argentinos gatvių šurmulio iki Lenkijos kalnų didybės.

Džiazo mėgėjams skirtas susitikimas su Mindaugo Stumbro kvartetu. Jo „Įkvėpimai“ skambės liepos 13 d. Puikiai Europos džiazo scenose pažįstami atlikėjai – Gediminas Strupinskas (klavišiniai), Tuomas Rasanen (perkusija), Denis Murašov (kontrabosas) drauge su M. Stumbru atliks jo autorinius kūrinius. Atlikėjas prisipažįsta, jog kurdamas muziką tarsi medituoja: „vienaip rašau, kai pro langą šviečia saulė, kitaip – siaučiant žvarbiai pūgai ar lyjant lietui“.

Ketvirtadienį, liepos 14 d. Bernardinų parke, koncerte „Šiaurės pašvaistė“, skambės gražiausios kompozitoriaus Jeano Sibelijaus dainos. Jas atliks sopranas Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė su pianiste Živile Kudirkaite. Atlikėjos perteiks šiaurietiškos gamtos grožį ir solistės meilę J. Sibelijaus dainoms, kurias, kaip pati sako: „pamilusi nuo pirmo garso, visa širdimi ir visam gyvenimui“.

Jei norisi išgirsti, kaip skamba vanduo, penktadienį, liepos 15 d., šį potyrį jums padovanos tarptautinių konkursų laureatė – pianistė Milda Umbrusevičiūtė. Koncertas „Skambantis vanduo“ įgarsins skirtingas šios gamtos stichijos keliamas emocijas: džiaugsmą – stebint trykštantį šaltinį ar fontaną, ramybę – žvelgiant į tyvuliuojantį ežero paviršių, jaudulį – šėlstant audrai, paslaptį – klausant undinės dainos…

„Kristupo piknikuose“ laukiami visi vilniečiai ir miesto svečiai – į koncertą galima atkeliauti vienam, su draugais, augintiniais ar visa šeima – visų lauks gražiausia muzika gamtos apsuptyje, o pikniko nuotaika pasirūpins festivalio partneriai. Įėjimas į visus renginius laisvas.

Įsiminkite labiausiai patikusį atlikėją – galėsite už jį atiduoti savo balsą. Prizas jūsų favoritui – pozicija kitų metų „Kristupo vasaros festivalio“ pagrindinėje programoje.

„Kristupo piknikų“ koncertus lydės „Gatvės gyvos“ pažintinės Bernardinų sodo ekskursijos. Norinčių sužinoti daugiau apie parko ir sodo istoriją gidai lauks liepos 11 d. ekskursijoje „Bernardinų, Sereikiškių, Jaunimo...sodo istorijos“, o „Gatvės gyvos vaikams“ liepos 14 d. pačius mažiausius, 4–6 metukų smalsuolius, pakvies į ekskursiją-edukaciją „Pojūčių sodas“.

Galerija

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo ltKM-logotipas

© 2022 VšĮ “Kristupo festivalis" I Teisinė informacija

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo ltKM-logotipas

kristupofestivaliai@kristupofestivaliai.lt

© 2022 VšĮ “Kristupo festivalis"

Teisinė informacija