„Kristupo Kalėdos“: 6 chorai, vargonų muzika ir pasimatymas „La La Lande“

2022 11 26

„Kristupo Kalėdos“ – festivalis, džiuginantis vilniečius ir miesto svečius kiekvieną gruodį. Jis vilioja žėrinčiais, rinktiniais pasirodymais, iš kurių klausytojai kviečiami susiverti savo šventinę girliandą.

Nuo lapkričio 27 iki sausio 8 dienos, Šv. Kazimiero bažnyčioje vyks nemokamų koncertų ciklas „Betliejaus žvaigždė“. O gruodžio 13-ąją, vienam vieninteliam vakarui Šv. Kotrynos bažnyčia virs magiškuoju „La La Landu“.

„Betliejaus žvaigždėje“ – chorų ir vargonų skambesys

Kalėdinis laikotarpis
Koncertų ciklas „Betliejaus žvaigždė“

Festivalis prasidės jau šį sekmadienį, lapkričio 27 d. Į Šv. Kazimiero bažnyčią kvies Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“ (dir. Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė) drauge su koncerte vargonuosiančiu Dainiumi Sverdiolu. Kaip dera atidarymui, atlikėjai parinko pakilius opusus, tarp kurių – ir kalėdinės miniatiūros, ir stambūs kūriniai, iš kurių verta išskirti J. Kalco „Magnificat“.

Gruodžio 1 d. muzikinę estafetę perims Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (dir. Modestas Jankūnas) ir vargonininkė Živilė Survilaitė. Jaunatviškas, entuziastingas, kūrybinio polėkio kupinas kolektyvas, įvertintas Aukso prizu bei specialiuoju Garbės diplomu Pasaulio orkestrų festivalyje, kiekvieną savo pasirodymą paverčia įsimintinu muzikiniu susitikimu. O šiam paruošė šventinio laukimo nuotaiką atliepiančias C. Nielseno ir O. Respighi siuitas.

Tūkstančius pasirodymų, šimtus koncertinių salių, dešimtis pasaulio valstybių išmaišęs berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (dir. Vytautas Miškinis) krištoliniu savo skambesiu džiugins gruodžio 4 d. Kartu su vargonininku Rimvydu Mitkumi kolektyvas atliks K. Jenkinso, G. Venislovo, A. Scarlatti kūrinius.

Chorų balsų darna gėrėtis bus galima ir gruodžio 11 d., kuomet artėjančiam 90-ajam Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) jubiliejui dedikuotą programą atliks net dviejų pagrindinių šalies meno kalvių kolektyvai – LMTA pūtikų ir vargonininkų choras (vad. Kastytis Barisas) ir Vilniaus dailės akademijos kamerinis choras (vad. Arvydas Adamonis, Asta Rauduvaitė).

O valstybinis choras „Vilnius“ (dir. Artūras Dambrauskas) su ukrainiečių solistais Veronika Khristyuk (vokalas), Alla Cheres (bandūra), Marina Pilipenko (vokalas), vargonininke Renata Marcinkute Lesieur, gruodžio 18 d. atliks šviesos ir vilties kupiną programą, kuri, tikėkime, kaip Kalėdų žvaigždė nušvies kelią Šv. Mikalojui tam, kad įteiktų laukiamiausią dovaną – taiką ir vienybę.

Antrąją Kalėdų dieną muzikuos Aušra ir Vidas Pinkevičai. Duetas atskleis begalines didingųjų vargonų galimybes ir kvies pasveikinti vienas kitą muzikos apsuptyje.

Koncertų ciklą uždarys „Ąžuolų klubo“ vyrų choras  (dir. Povilas Gylys) su vargonininke Renata Marcinkute Lesieur. Sausio 8 d. atlikėjai pakvies nusikelti į Veneciją, klausant Baroko muzikos genijaus – A. Vivaldi „Magnificat“.

 Muzikiniai siurprizai „La La Lande“

Pasimatymas La la Land

Gruodžio 13 d. prestižinio „Opus Klassik“ apdovanojimo nominantė Ieva Dūdaitė (fortepijonas) pakvies į „Pasimatymą La La Lande“. Kur jis yra? Taip vadinamas Los Andželas / Holivudas arba fantastinė būsena, svajonių pasaulis. Šį kartą, vienam vakarui, juo virs Šv. Kotrynos bažnyčia. Čia I. Dūdaitė fortepijono garsais atkurs gražiausius bei jautriausius kino hitų „La La Land“ ir „Taip gimė žvaigždė“ momentus.

Pasak pianistės, „City of Stars“, „A Lovely Night“, „Shallow“, „I‘ll Never Love Again“ – tik dalis kūrinių, kuriems skambant, stipriau plaks tiek jos, tiek klausytojų širdys. Ne tik dėl nuostabios muzikos, ne tik dėl kiekvienam mūsų artimos svajonių temos, bet ir dėl muzikinių siurprizų! Juos atlikėjai sukurti padės dainininkė Marija Dūdaitė bei žymus renginių vedėjas Tadas Rimgaila, pasirodysiantis netikėtame amplua…

„Kristupo Kalėdos“ kviečia atsiverti patirčių įvairovei, mėgaujantis muzikos spalvingumu. Į visus, Šv. Kazimiero bažnyčioje vyksiančius renginius (11.27–01.08), įėjimas laisvas. Jų pradžia  13:00 val. (išskyrus 12.01).  Bilietus į koncertą „Pasimatymas La La Lande“ (12.13) galima įsigyti kakava.lt. Koncerto pradžia 19:00 val. 

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo lt

© 2024 VšĮ “Kristupo festivalis" I Teisinė informacija

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo lt

kristupofestivaliai@kristupofestivaliai.lt

© 2024 VšĮ “Kristupo festivalis"

Teisinė informacija