Finaliniame Kristupo festivalio koncerte – jautrūs Kazickų anūkės žodžiai ir NIKO susitikimas su vargonais

2023 09 07

Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje jautriu Vilniaus miesto naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO ir vargonininkės Renatos Marcinkutės-Lesieur koncertu baigėsi 29-asis Kristupo festivalis. „Šių metų festivalis iš anksto buvo užprogramuotas ekstremaliam emociniam intensyvumui ir naujoms patirtims, kurias sukūrė itin charizmatiški, tūkstantines gerbėjų minias visame pasaulyje įkvepiantys atlikėjai“, – sako festivalio vadovė Jurgita Murauskienė.

„Sakralinės valandos“ – sena Kristupo festivalio tradicija, kurią įgyvendinti nuo pat pradžių padėjo meno mecenatai Aleksandra ir Juozas Kazickai. Jų įkurtas fondas iki šiol vilniečiams suteikia galimybę geriausių atlikėjų klausyti nemokamai.

„Matau, kaip sėdžiu čia, bažnyčios suole, o mano seneliai – Aleksandra ir Juozas Kazickai – apsikabinę skęsta vargonų skambesyje“, – prieš koncertą kalbėjo į Lietuvą iš JAV atvykusi ir koncerte dalyvavusi Kazickų anūkė Katerina Kazickas. Ji prisiminė, kad pastarąjį kartą Šv. Kazimiero bažnyčioje ji lankėsi per senelių vestuvių 60-ųjų metinių jubiliejų, ir pridūrė, kad Kazickų fondas didžiuojasi galėdamas remti Kristupo festivalį ir „Sakralinių valandų“ koncertus.

Visą pranešimą skaitykite čia: Paskutiniame Kristupo festivalio koncerte – jautrūs Kazickų anūkės žodžiai ir NIKO susitikimas su vargonais - LRT

Galerija

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo lt

© 2024 VšĮ “Kristupo festivalis" I Teisinė informacija

partneriai

LTK LogotipasVilnius logo lt

kristupofestivaliai@kristupofestivaliai.lt

© 2024 VšĮ “Kristupo festivalis"

Teisinė informacija