Komanda

Kristupo festivalio meno vadovė JURGITA MURAUSKIENĖ

Nuo 2006 m. Jurgita Murauskienė yra VšĮ „Kristupo festivalis” direktorė, o nuo 2017 m. Kristupo vasaros festivalio meno vadovė, pakeitusi ilgametį jo meno vadovą – prof. Donatą Katkų.
2018-aisiais už nuoplenus lietuvių ir lenkų kultūrai, J. Murauskienei įteiktas Nusipelnęs kultūrai Gloria Artis bronzos medalis, o jos vadovaujamai įstaigai suteiktas profesionalaus scenos meno įstaigos statusas.
J. Murauskienė išplėtė Kristupo vasaros festivalio programos georafinę apimtį, įvedė naujas koncertų formas (muzikiniai piknikai, naktiniai rečitaliai, ekskursija+koncertas) bei užtikrino tarptautinį matomumą: festivalis įvertintas tarptautiniu kokybės ženklu EFFE Label (2019-2020), įtrauktas į 70 geriausių Europos festivalių gidą (2015), pelnė kūrybiškumo ir inovatyvumo tarptautinį pažymėjimą FestLabPass (2009).
Savo žinias ji nuolatos tobulina įvairiuose mokymuose, seminaruose, yra Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narė, dalyvauja tarptautinių kultūrinių tinklų (Europe for Festivals, Festivals for Europe, NordicBaltic Festival Platform ir kt.) veikloje.

Ciklo “Sakralinės muzikos valandos” meno vadovė RENATA MARCINKUTĖ LESIEUR

Renata Marcinkutė Lesieur Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė fortepijono (1987) bei vargonų (1989) specialybes. 1992–1993 m. stažavo Mozarteum’o universitete Zalcburge (Austrija), prof. Heriberto Metzgerio klasėje.
Vėliau tobulinosi meistriškumo kursuose, kuriuos vedė žymūs Europos vargonininkai Zsigmond Szathmary, Jean Boyer, Jan Laukvik, Margaret Philips ir daugelis kitų. 1989 m. Marcinkutė-Lesieur laimėjo II premiją tarptautiniame vargonininkų konkurse Kijeve. 1991 m. tapo Floro Peeterso meistriškumo kursų laureate Belgijoje. Tais pačiais metais pelnė III premiją Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse.

Muzikė daug koncertuoja kaip solistė ir su įvairiais orkestrais bei ansambliais, nuolat kviečiama dalyvauti vargonų muzikos festivaliuose. Atlikėja gastroliavo Baltijos šalyse, Lenkijoje, Čekijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Olandijoje, Italijoje, JAV, Meksikoje, Prancūzijoje. Renata Marcinkutė-Lesieur kviečiama groti vargonų inauguracijos bei atidarymo renginiuose įvairiose šalyse, dėstyti Europos aukštosiose mokyklose. Atlikėja vedė vargonų meistriškumo kursus Zalcburgo universitete Mozarteum, Poznanės Muzikos akademijoje.

R. Marcinkutė-Lesieur yra Religinės muzikos centro Vilniuje, kuris kasmet surengia per 60 koncertų, vicepirmininkė, „Kristupo vasaros festivalio“ Sakralinės muzikos valandų Šv. Kazimiero bažnyčioje meno vadovė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vargonų ir klavesino katedros vedėja.

Kristupo vasaros festivalio meno vadovas DONATAS KATKUS

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dirigentas altininkas, muzikologas, pedagogas Donatas Katkus studijavo Vilniaus ir Maskvos konservatorijose, stažavo Budapešte.

1965 m. jo iniciatyva buvo įkurtas Vilniaus styginių kvartetas, kuriame muzikas grojo 29 metus, su juo pelnė I premiją tarptautiniame Lježo konkurse, gastroliavo daugiau kaip 30 pasaulio šalių. Nuo 1968 m. dėsto kamerinio ansamblio ir kvarteto disciplinas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 1995 m. – vadovauja meistriškumo kursams Pomersfeldene ( Vokietija ).

1995 m. pirmą kartą buvo sėkmingai įgyvendinta D. Katkaus idėja surengti Vilniuje vasarą muzikos festivalį.

Už vaisingą kūrybinę ir muzikinę-visuomeninę veiklą D. Katkus įvertintas daugeliu garbingų apdovanojimų: Valstybine kultūros ir meno premija (1986), Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2001). 2003 m. jis buvo apdovanotas LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Pasaulio intelektinės nuosavybės aukso medaliu. 2012 m. – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Lietuvos kompozitorių sąjungos Čiurlionio premija, taip pat Rotary judėjimo garbės medaliu, medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ (2013) ir Lietuvos Santarvės fondo ordinu „Pro augenda concordia“ (2014).

Kristupo festivalio vykdomoji direktorė AGNĖ VADLŪGAITĖ-NARAVECKĖ

Baigusi kultūros vadybos studijas Vilniaus universitete, Agnė Vadlūgaitė-Naraveckė pradėjo dirbti vadybininke ką tik po restauracijos (2006 m.) duris atvėrusioje Šv. Kotrynos bažnyčioje. Intensyvus bendravimas su daugeliu organizatorių bei atlikėjų įkvėpė savarankiškai imtis kultūrinių-socialinių iniciatyvų įgyvendinimo.
2009-2010 m. ji kartu Kristupo vasaros festivaliu, Vilniaus mokytojų namais ir onkohematologinių ligonių bendrija Kraujas organizavo didžiulę muzikinę akciją “Gyventi negalima mirti”, skirtą padėti kraujo vėžiu sergantiems žmonėms (jos metu užsiregistravo rekordinis potencialių kaulų čiulpų donorų skaičius). Vėliau kaip savanorė dalyvavo asociacijos “Kraujas” veikloje, o nuo 2016 m. yra tikroji jos narė.
Kadangi įgyvendinant projektus tekdavo dažnai susidurti ne tik su koordinavimu, bet ir jų viešinimu, A. Vadlūgaitė-Naraveckė nusprendė gilinti žinias šioje srityje. 2010 m. Vilniaus universitete ji įgijo komunikacijos ir informacijos magistro laipsnį. Savo žinias ji ir toliau tobulina įvairiuose mokymuose, seminaruose.
Nuo 2017 m. A. Vadlūgaitė-Naraveckė prisijungė prie Kristupo festivalio komandos ir šiuo metu yra jo vykdomoji direktorė.