2020 metai

Laikas mygtuką „stop“ keisti mygtuku „groti“! Kristupo festivalio koncertuose pasimatome nuo liepos 22 d. Šiemetinė tema – vasariški atradimai. Kas jais taps, priklausys nuo jūsų. Na, o mums maloniausias atradimas, kad ne tik mes išsiilgome jūsų, bet ir jūs pasiilgote festivalio!

Pagrindinė festivalio scena įsikurs Vilniaus universiteto didžiajame kieme. Jį sudrebins Future Cello, paruošęs galingą violončelės ir elektronikos užtaisą. Ispaniškomis melodijomis (kurias pamilo daugiau kaip 20 mln. klausytojų visame pasaulyje) svaigins Jacob Gurevitch Trio. Visuomet efektingi klasikos rokeriai – Naujų idėjų kamerinis orkestras su dirigentu Gediminu Gelgotu priešakyje, naujai pažvelgs į Radiohead kūrybą. Savo dainas į styginių skambesį įvilks Baltos varnos, o dainininkė Gabrielė Vilkickytė užpildys sielą tikrumu. Lyg gaivus vasaros vėjas muzikos gurmanų širdis paglostys Grammy laureatas - orkestras Kremerata Baltica.
Fortepijono muzikos klausysimės prie Bernardinų sodo fontano, Neries krantinėse vėl skambės Muzika ant vandens. Šv. Kazimiero bažnyčios vargonus kalbins geriausi pasaulio vargonininkai, o įspūdingu finaliniu akordu priblokš Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras su maestro Gintaru Rinkevičiumi bei iškiliais solistais.

Tiesa, šie metai niekam iš mūsų nepagailėjo vienokių ar kitokių iššūkių. Siekdami prie jų prisitaikyti, priėmėme keletą sprendimų, kuriais norime su jumis pasidalinti:
- vėliname festivalio pradžią iš š.m. birželio mėn. 27 d. į liepos mėn. 22 d. (dabartinė trukmė liepos 22 – rugsėjo 26 d.d.);
- perkeliame renginius (išskyrus vargonų muzikos koncertus) į atviras erdves;
- užsienio atlikėjų pasirodymus perkeliame į 2021-uosius;
- dėl tvarkybos darbų Šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliname ciklo Sakralinės muzikos valandos pradžią. Pirmasis jo koncertas įvyks rugpjūčio 18 d.