Šiemet Kristupo festivalis pasitinka savo 25-ąją vasarą. Švenčiant tokią sukaktį, įprasta sakyti JAU 25-eri. Tačiau renkamės kitą variantą. Mums DAR tik 25-eri ir daug kas prieš akis.
Ateitis prasideda nuo istorijos, todėl dažną intriguoja „kas tas Kristupas, kodėl Kristupas“? Esame girdėję ne vieną originalų atsakymą, tačiau viskas paprasta ir kartu šiek tiek poetiška.
Kristupas gimė 1995 m. Tai – vedinys iš vardo Kristoforas. O Šv. Kristoforas – keliautojų ir Vilniaus miesto globėjas. Štai kodėl jau pavadinime užkoduota Kristupo vasaros festivalio esmė – plati muzikinė panorama bei priklausymas Vilniui. Šie du faktoriai nulėmė muzikos spektrą, norą parodyti sostinės grožį, nuo pat pirmų gyvavimo dienų rengiant koncertus kiemuose, bažnyčiose, ant upės, danguje…
Šią vasarą pasirodymai vyks ant žemės, tačiau naujienų sočiai: nuo galimybės pabūti koncerto meno vadovu iki muzikinių pusryčių, nuo pažinties su Stanislovu Moniuška iki Hanso Kristiano Anderseno pasakų. O kur dar nauji veidai, netikėtos jungtys bei jau įsitvirtinusios tradicijos.
Mums gera būti su jumis, tad švęskim, kabindami muziką pilnu šaukštu!

Dalyviai