Apie renginį

Liepos 22 – 26 d. 
Pranciškonų rūmuose (Trakų g. 9, Vilniuje)

Vasaros atostogų metu “Gatvės gyvos vaikams” ir “Kristupo festivalis” kviečia vaikus į prasmingą, atradimų ir nuotykių kupiną pažintį su gamtos ir kultūros paveldo turtais. Dienos stovykloje „Planetos lobių sargybinis“ per įvairias ekskursijas, žygius, edukacines ir kūrybines veiklas tyrinėsime mus supančią aplinką ir mokysimės, kaip galime išsaugoti visa, kas mums brangu, kaip galime visi kartu darniai gyventi savo mieste, savo šalyje ir visoje planetoje!

Stovyklauti kviečiami 7 – 10 m. ir 11 – 14 m. vaikai
Stovyklos trukmė: 5 – 10 d.d. Galima dalyvauti vieną arba dvi savaites (nebūtinai paeiliui). Stovyklos programa skaidoma į dvi savaites su dviem skirtingomis programomis, kurios išlaiko tą pačią tematiką.

Stovyklos pamainos 7 – 10 m. vaikams:
Programa Miesto lobiai: tiriu ir saugau!

 • birželio 10-14 d.
 • liepos 1-5 d.
 • liepos 29 – rugpjūčio 2 d.

Programa Draugiškas miestas: kuriu ir tausoju!

 • birželio 17-21 d.
 • liepos 8-12 d.
 • rugpjūčio 5-9 d.

Stovyklos pamainos 11 – 14 m. vaikams:
Programa Miesto lobiai: tiriu ir saugau!

 • liepos 15-19 d.Programa Draugiškas miestas: kuriu ir tausoju!
 • liepos 22-26 d.

Stovyklos kaina: 205 eur dalyvaujant dvi savaites, 110 eur – viena savaitė (antram tos pačios šeimos vaikui taikoma 10 eur nuolaida).
Į kainą įskaičiuota:

 • vaiko priežiūra;
 • programa, visi edukaciniai užsiėmimai;
 • pietūs kavinėje (sriuba + karštas patiekalas);
 • pavakariai (įvairūs užkandžia, arbata).Grupėje iki 20 vaikų, su kuriais dirbs du vadovai.

DALYVIAI Į STOVYKLĄ REGISTRUOJAMI UŽPILDANT REGISTRACIJOS ANKETĄ.

Kilus klausimams kreiptis viktorija[eta]gatvesgyvos.lt, mob. tel. +37062955155

Diena stovykloje

7:45 – 09:00  Susibūrimas

09:00 – 10:00  Aktyvus laikas su stovyklos vadovais

10:00 – 11:30  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

11:30 – 12:30  Pietūs kavinėje

12:30 – 16:00  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

16:00 – 16:30  Pavakariai

16:30 – 17:00  Dienos aptarimas, įgytų žinių įtvirtinimas

17:00 – 18:00  Programos pabaiga

PROGRAMA

*Programa yra preliminari ir bus tikslinama. Galutinė programa tėveliams bus atsiunčiama likus savaitei iki stovyklos pradžios.

1-OJI SAVAITĖ Miesto lobiai: tiriu ir saugau!

1-oji diena/ Mūsų daržas!

Tam, kad augintum daržoves, nebūtina važiuoti pas senelius į kaimą! Ir mieste esama daržų, kuriuos puoselėja bendruomenės – su šia idėja, jos nauda ir vertybėmis mes gyvai susipažinsime.  Taip pat patys įsikursime savo daržiuką ir visos stovyklos metu jį stebėsime, rūpinsimės, auginsime.

2-oji diena/ Maisto kelionė

Iš kur pas mus atkeliauja apelsinai? Kaip prinoksta bananai? Susipažinsime, kaip mūsų mėgstami produktai atkeliauja iki parduotuvės lentynos ir kaip pasirinkti planetai draugiškesį. Taip pat narpliosime pakuočių ir rūšiavimo pinkles!

3-oji diena/ Paveldo lobiai

Mieste mus supa vertingi pastatai, kuriuos būtina pažinti, saugoti, atnaujinti. Kartu su paveldosaugos iniciatyvos „Heritas“ draugais mokysimės, kaip tai padaryti!

4-oji diena/ Pasislėpęs miestas

Nemaža paveldo turtų mums nematomi – laiko sluoksnių užkloti po parkų žeme, šaligatvių plytelėmis ar pastatų grindimis… Keliausime susipažinti su miesto archeologų darbu, pažiūrėti, kaip vyksta tikri tyrimai, o vėliau ir patys išbandysime save ieškodami pasislėpusių lobių!

5-oji diena/ Gamtos planetoje

Gamtos pasaulis toks paslaptingas, o kartu ir toks trapus.. Keliausime į žygį, kurio metu susipažinsime su įvairiais augalais ir medžiais, prisidėsime prie aplinkos sutvarkymo, o atlikę visas užduotis ir darbus kursime laužą ir kepsime skautišką duonelę!

 

2-OJI SAVAITĖ Draugiškas miestas: kuriu ir tausoju!

6-oji diena/ Keliauju mieste

Pasaulio miestų gyventojams neretai tenka kvėpuoti automobilių stipiriai užterštu oru… Kaip keliauti mieste, kad būtume draugiški aplinkai? Iš arčiau susipažinsime su sostinės troleibusais, taip pat išmoksime skaityti pasivaikščiojimo, dviračių takų žemėlapius ir bandysime patys pasigaminti savo ekologišką transporto priemonę!

7-oji diena/ Senas naujas rūbas

Pasaulyje kasdien prigaminama daugybė rūbų, o tai sukelia daug taršos mūsų planetai. Bet ką daryti, jei norisi naujai pasipuošti? Išmoksime, kaip galime susikurti naujus rūbelius, panaudojant senus.  Kursime kostiumus ne šiaip sau – jie bus skirti scenos personažams, kuriuos patys suvaidinsime stovyklos teatre!

8-oji diena/ Atsakingi žaislai

Parduotuvių lentynos puikuojasi daugybe įvairiausių žaislų, tačiau juk daug įdomiau patiems juos pasigaminti! Kursime savo ekologiškus žaislus ir net muzikos instrumentus. O jų skambėjimu pasidalinsime su „Kristupo festivalio“ komanda, kurie mus pakvies į muzikinę edukaciją.

9-oji diena/ Vėjo ir saulės galios

Įvairiai veiklai mums būtina energija – aiškinsimės, kaip ją gauti iš pačios gamtos draugiškais būdais. Vėliau ir patys pasitelksime vėjo galią smagiam laikui gamtoje – gaminsime ir danguje šokdinsime savo aitvarus!

10-oji diena/ Vanduo – gyvybė

Kokį kelią nueina vandens lašelis, kol papuola į mūsų stiklinę? Ar visi planetos gyventojai gali kada panorėję atsigerti? Ieškosime atsakymų į šiuos klausimus per edukacijas ir žaidimus, o vėliau pasigaminsime ir į keliones paleisime ekologiškus laivelius!

Pirkti bilietus